Всі ми бачимо сни - снобачення,
незалежно від того, пам"ятаємо їх, чи ні. Ми бачимо сни від самого
народження, та й ще у пренатальний період, продовжуючи спостерігати за ними аж
до самої смерті. Кожної ночі ми потрапляємо у невидимі світи. Ми можемо бути як
собою, так і кимось, зовсім іншим. Можемо зустрічати як знайомих, так і
незнайомих людей, реальних, чи нереальних, живих, чи вже померлих. Ми літаємо,
бачимо істот, зовсім не схожих на людей, переживаємо блаженство, сміємось, або
ж страждаємо, відчуваємо як жах, так и захоплення, змінюємо звичний вигляд. Але
ж насправді цим унікальним переживанням ми приділяємо замало уваги.
Десь там, в комірках пам"яті
з"являються невловимі образи, що зникають, при спробі їх ухопити. Вони
настільки реальні, неначе чекають на нас там. Але кожного разу ховаються,
потрапляючи під яскраві промені свідомості. Ці миті знаходяться на стику
світів. І якщо вдасться отримати владу над ними, можна відразу ж опанувати джерелом
самих справжніх особистих знаків - підказок. І хоча щодо символів снів,
та й самих снобачень існує безліч протилежних думок, протягом століть люди
різних епох користувались ними як засобом отримання послання з вищого світу.
Сучасні дослідники дійшли до висновку, що ще у глибоку давнину людству була відома важливість ролі собачень для душевного здоров’я людини. Розгортаючись у просторі внутрішнього буття людини, снобачення виконують функцію центру природної саморегуляції, що здатна допомагати у повсякденному житті.
Наука тлумачить сон як біохімічні реакції організму людини та її емоцій. Ця наука називається онейрологією. Тоді як самі сновидіння пов’язуються з фазою ШРО (швидкого руху очей). Саме в цій фазі сни запам’ятовуються найкраще. Сни сняться усім людям, але не кожен здатен їх згадати після пробудження. А найчастіше пригадується саме той сон, що приснився перед самим пробудженням. Сни бувають як чорно-білими, так і кольоровими. Яскраві, кольорові сни сняться тим, у кого добре розвинута уява. Особливим різновидом снів є усвідомлені сновидіння, коли людина уві сні усвідомлює, що спить і цілком здатна на власний розсуд змінювати сюжет сну, управляючи сновидінням.
Звичайне снобачення ставить ще більше запитань, ніж показує чітких відповідей. Але, у будь-якому випадку, сновидіння вказує шлях, прямуючи яким ці питання можна спробувати зрозуміти для початку, щоб потім намагатись вирішити.
Мова сновидіння проста і складна одночасно. Існують загальні образи та символи колективного несвідомого, а також особисті асоціації в образі персональних символів, за допомогою яких підсвідомість входить в контакт під час сну. Варто навчитись розуміти мову цих символів, і вони зможуть стати корисними навіть тоді, якщо при цьому сновидець бачить не зовсім те, що йому приємно.
Сновидіння – це підсвідомі образи вражень роботи нашої душі, що вільні від дії логіки та аналізу нашого розуму. Тому образи та символи собачень є досить суб’єктивними, такими, що виражають власну інтуїцію, підказку підсвідомості нашій свідомості. Тому вони інтерпретуються абсолютно інакше, ніж те, що бачить і сприймає наш розум насправді. Саме тому їх важко пояснити, але можливо перекласти мову підсвідомості мовою її свідомого сприйняття, що і є функцією тлумачення сновидіння.
Тлумачення снів має персональну мову сприйняття підсвідомістю цих образів, яка абсолютно відмінна від того, що ми бачимо та й сприймаємо у повсякденному реальному житті. При чому, часові рамки того, про що свідчить сон здатні губитись, і він може підказувати певну інформацію як про наше минуле, так і стрибати у майбутнє, демонструючи його штрихи і сюжети того, що може відбутись як і в наших очікуваннях, так і всупереч їм, якщо залишити ситуацію такою, якою вона є. Підіймаючи завісу майбутнього уві сні, підсвідомість прагне попередити нас, вказуючи на кращий вихід з ситуації, або ж, навпаки, на імовірний найгірший її кінець. Тим самим підсвідомість намагається навчити нас уві сні, підвести до розуміння власних снів, а також пізніше і до свідомого сновидіння, через яке воно прагне допомогти нам діяти свідомо у реальному житті шляхом взаємодії інтуїтивної та логічної сторін нашого Я.
Філософи древніх часів стверджували, що мова символів має як мінімум сім ключів розгадки та розуміння. Це означає, що існує, за найменшими мірками, сім різноманітних підходів до тлумачення одного і того ж символічного матеріалу, за кожним з яких ховаються найрізноманітніші складові та їх значення. Кожного разу вони щоразу глибші, і відносяться до різних граней існування та різноманітних наукових знань, але завжди вони доповнюють одне одного, а символічний ключ – один з них.
Наймудріші давнини вчили, що «кожен символ стає оберегом не тільки тієї актуальної для нас частини Істини, яку ми у стані осягти на тому чи іншому етапі свого життя залежно від власних здібностей, прагнень в розширенні духовних пошуків. Він також охороняє ту таємничу, сокровенну частину великої Істини, яка все ж залишиться для нас вічною загадкою, бо чим більше ми будемо прагнути її викрити, тим більше вона буде ховатись, даючи нам дуже корисний урок: чим більше ми пізнаємо, тим більше розширюється коло Непізнаного. Чим більше ми знаємо, тим сильніше усвідомлюємо, скільки залишилось ще невідомого, чого ми недостойні и поки не в стані зрозуміти». Чим більше ми вчимося розуміти власні сновидіння, тим меншими залишаються наші страхи.
Через сновидіння людина здатна побачити власну проблему, потім зрозуміти, і врешті – навчитись її вирішувати. Тобто, сновидіння варто розглядати як потенційну можливість, а не як готове рішення, яке надходить від того, хто його тлумачить. Ця особа дає лише підказки, а сновидіння і ці підказки варто застосовувати до реальної ситуації, яка існує в житті, і про яку той, хто тлумачить, якщо це не сам сновидець, може не мати жодної уяви. Саме через те особисті асоціації від сну є дуже важливими. І якщо тлумачення символізує ключі, то сам замок та імовірність «повороту цих ключів» - повністю залежить від самого сновидця.
Зараз багато з тих, хто проявляє інтерес до цих вчень, підходять до сновидінь з мірками, почерпнутими від психології, тому починають захоплюватись використанням снів у духовному житті, як правило приділяють основну увагу наповненню і змісту снобачення і рідко досліджують природу самого сновидіння. Коли ж це відбувається, таке дослідження приводить нас до загадкових процесів, які ховаються в основі нашого буття, а не тільки в житті у сновидінні.
Основні функції сновидіння складаються з того, щоб:
- розблокувати витіснені болючі структури та спогади про минулі події життя;
- продемонструвати та позбавитись від моделей сприйняття, що повторюються, а також механічного стереотипного підходу до рішення ситуацій та взаємодії у відносинах;
- у
розвитку особистих якостей в творчих підходах у вирішенні ситуацій.
А також у взаємодії інтуїції та логіки, підсвідомості та свідомості. Тобто, через сон можна і потрібно навчитись управляти життям в реальності.
Місяць – володар ночі і сновидінь – це і наша підсвідомість, інформацію в якій вона накопичувала протягом великого кола інкарнацій. Це і наше минуле, наша пам'ять і карма. Місяць відображає світло Сонця, оскільки власно світла не має. Вона передає його світло нашій підсвідомості, роблячи енергію Сонця більш доступною і ясною для розуміння.
Якщо Сонце – це наша свідомість і наша дійсність. То Місяць – підсвідомість і минуле. Саме тому у тлумаченні сновидіння потрібно враховувати не тільки фазу Місяця, але й місячну добу, що символізує цей взаємозв’язок – аспект відображеного Сонця через це нічне світило, тобто підсвідоме сприйняття. Початок місячної доби вираховується на момент сходу Місяця. Місячна доба виражає сонячно-місячний резонанс, вказуючи на більш повну інформацію, яка активується у момент тієї чи іншої місячної доби.
Місяцю в древні часи, ще в Шумерах надавалось значно вагоміше значення, а ніж сьогодні. Ще всередині третього тисячоліття до нашої ери людство жило виключно за місячним календарем. Клинопис на глиняних табличках про це зберігся до наших днів. Пізніше, після об’єднання земель Месопотамії та Вавілонії, обчислення часу за Місяцем було покладене в основу сонячно-місячного календаря для багатьох народів середньої Азії.
Місячна доба вказує на нашу адаптацію – здатність бачити себе і розуміти як через сни, так і взагалі. Місяць пов'язаний з емоціями, почуттями та астральним світом. Місячні ритми діють не тільки приливи і відливи, на них орієнтовані місячні календарі, цикл яких використовується не тільки у вирощуванні рослин, але і практично у всіх справах повсякденного житті. Місяць – світило, що рухається найскоріше – супутник Землі, середня швидкість на добу 13º10'35".
Тому, не враховувати місячну добу у тлумаченні снів не можна. Адже Місяць – це можливість розуміння як минулих програм підсвідомості, минулий досвід і його адаптацію для того, щоб позитивні його аспекти залучати у сьогоденні, відмовившись від повторення минулих помилок. Коли Місяць людиною використовується сповна, то вираження власного Я (Сонце) і відображення (Місяць) гармонізують одне одного, а свідомість входить в контакт сприйняття підказок підсвідомості.
У практиці снобачення перший крок – зовсім простий: треба усвідомити ті великі можливості, які сновидіння відкривають для нашого духовного шляху. Зазвичай ми вважаємо сни чимось «нереальним», у протилежність «реальному» життю наяву. Однак, немає нічого реальнішого від сновидіння. Це ствердження має смисл тільки в тому сенсі, якщо ви усвідомлюєте, що звичайна дійсність точно така ж нереальна, як і сон. Тоді можна зрозуміти, що сновидіння поширюються на всі переживання – не тільки на нічні сни, але й на сни наяву.
Сучасні вчені вважають, що сни – лишень розряди клітин мозку, що вивільняються від непотрібної інформації, отриманої під час неспання. Психологи здогадуються про те, що сновидіння є таємними замковими щілинами, скрізь які спонтанна продукція людської психіки проникає у свідомість для того, щоб відновити у ньому емоційну рівновагу та допомогти їй звільнитись від подавляємих проблем повсякдення. Однак, великі сновидці древності вірили у те, що снобачення містять цінну інформацію. Вони сміливо проходили крізь покрови ночі і відшукували там цінні послання, з якими потім повертались у світ фізичніх форм. Іноді здобута таким чином інформація змінювала долі не тільки окремих людей, але й цілих націй. Вони вірили, що їх нічні видіння приходять з зовнішніх джерел – таких, як Бог, ангели, духи, боги та богині, а також різноманітних істот, у тому числі і від душ наших померлих пращурів.
Звідки б не приходили ці послання в наші сни – з зовнішніх джерел, чи від нашого вищого Я, потрібно до них прислуховуватись, так як вони можуть забезпечити нас цінною інформацією, як про наше тіло, так і про майбутнє.
(Астропсихолог Дельфа)
Знайомі люди, що відвідують нас уві сні
Відомі та знамениті люди уві сні
Відомі та знамениті люди уві сні (ч.2)
При копіюванні посилання на сайт http://sonnik-delfy.ucoz.ua/ обов’язкове.