Родичі, яких ми зустрічаємо уві сні - Мої статті - Каталог статей - СОННИК Дельфи

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Родичі, яких ми зустрічаємо уві сні

 

Часто у снах ми спілкуємось з близькими людьми, з сім’єю та й іншими родичами. Доволі часто уві сні поряд з нами знаходяться батьки, чи обоє, або ж один з них, з яким нас пов’язує перше знайомство з цим світом, як і їх прагнення навчити нас власним способам та моделям сприйняття цього світу. Ці моделі і засоби здатні викликати в нас як почуття захоплення, так і зовсім протилежні, незважаючи навіть на свої найкращі наміри що до нас. А разом з тим, найближчі родичі стають причиною успадкованих реакцій, та моделей поведінки, що виникли у відповідь, навіть коли самим сновидцем вони до кінця не усвідомлюються.

Юнг вважав, що «доленосний етнос», належний до родового чи сімейного несвідомого, знаходиться за межами свідомої компетенції. А також і те, що в основі поведінки людини закладені певні архетипи колективної душі, сили, що панують над життям до початку усвідомлення, а за певними образами батьків стоять магічні фігури, вічні образи Батька та Матері, що виступають у снах початковими архетипами Аніми та Анімуса.

Образ матері уві сні має відношення до знаку зодіаку сновидця, у якому знаходився Місяць у момент народження. І якщо він був у знаку Рака – у власній домівці, чи у Тільці – в знаку екзальтації, то як правило, цей образ уві сні символізує Велику Матір. Коли ж Місяць у радіксі був у знаку падіння чи вигнання (в Козерозі, чи Скорпіоні), то образ матері часто символізує архетип Жахливої Матері. У інших випадках – залежно до взаємозв’язків аспектів Місяць – Сонце у натальній карті. 

Мати, хранителька вогнища, може мати одне із наступних значень:
- керування розумінням, чи навпаки, непорозумінням у питаннях турботи  про особисте життя;
- співчуття, допомога, жертовність;
- сприйнятливість душі, допомога у здійсненні і благословенні;
- батьківщина, вітчизна;
- егоїстична материнська любов, небезпека інфантилізму, відмова від власного Я (жахлива мати);
- почуття сорому;
- і коли мати жива – вона символізує життя, що дається, виступаючи провідником в цей реальний світ; якщо померла, то коли уві сні забирає з собою - символ відбирання життя.

            Батько у сновидіннях часто символізує соціальні стереотипи у прагненні до успіху, якщо у реальному житті він зумів реалізуватися. У іншому випадку, його образ уві сні може виступати як символ слідування заздалегідь програшним програмам чи цілям.
-
влади, авторитету, закону, совісті та традиції;
-
творця, покровителя, наставника, майстерності та професіоналізму;
-
позитивної сексуальності;
-
батьківських почуттів чи ж самого біологічного батька;
-
попередження або почуття провини (при строгості або іронії);
-
особистих асоціацій та почуттів, які ви самі відчуваєте до батька;
-
почуття провини;
-
померлий батько може бути символом втрати активності, починаючи від сексуальної і до професійної.

            Бабуся й дідусь уві сні за Юнгом символізують мудрі, зрілі аспекти нашого Я, це хранителі родової карми, досвід та терпіння, що допомагають розібратися у існуючій ситуації в цілому.

           

             Брати та сестри є символами того, що дуже важливе, близьке і рідне по духу, готове розділити зі сновидцем його надії, зрозуміти страхи і те, якою має  бути братерська чи сестринська любов у ідеалі. І в основному, у зрілому віці у снах ці рідні люди виступають в якості саме таких символів, в ролі компенсаторної функції, навіть, якщо не все в житті так ідеально, чи ж зовсім не ідеально було колись. Але, коли у родинних відносинах серйозні проблеми залишаються, то тоді брати і сестри підпадають під класифікації, описані в статті: «Знайомі люди у сні», але тільки з більшою часткою залежності від карми. Старший брат чи сестра можуть виступати уві сні як впливові особи, молодший, тим, хто потребує заступництва. Іноді старший виступає у ролі опонента.

            Чоловік, муж - універсальної символ чоловічого начала, активності, діяльності, практичної та раціональної частини Я, Анімус. Чоловіче начало представляє сфокусовану свідомість, та зазвичай протистоїть сприйняттю, що приходить з підсвідомості. Позитивні, творчі сили, що додають певний напрям матерії (що є жіночою характеристикою) та виражають природні якості, представляючи все свідоме, розумне, духовне, волю, агресію, світло.

Тоді як дружина, жінка, Аніма - символізує несвідому, інтуїтивну, сприйнятливу сторону душі, відчуття, емоцій, ірраціональної сторони Я. Це та частина життя, що пов'язана з почуттями, тим, що важливо для душі і серця, та все що пов'язане з особистим життям.

Дядьки і тітки уві сні, як і далекі родичі, виступають в ролі певних стереотипів поведінки, і тлумачаться відповідно до асоціацій сновидця.

Діти уві сні - символи клопотів та турбот, іноді приємних, іноді не дуже. Вони також виступають в ролі потенційних символів турботи та очікувань майбутнього. Дівчатка - у особистому житті, хлопчики - у справах. Діти, це функції та здібності, що поки ще недостатньо розвинені. А за Юнгом, дитина це ще й самість сновидця, щира і природна. Досить часто, буває так, що хтось з родичів насниться в дитячому віці, чи немовлятком, хоча насправді - це реально доросла сформована людина, що може символізувати необачність у вчинках даного персонажа у реальному житті.

Родичі уві сні виступають в якості образів колективного несвідомого, яких індивідуальне несвідоме наділяє їх персональними рисами. Безумовно, якщо уві сні ми зустрічаємо родичів, то часто такі сни можуть стосуватись і їх самих. Але буває і так, що через ці зрозумілі нам образи колективне несвідоме намагається передати нам інформацію про стереотипи сприйняття та наявності певних унаслідуваних моделей та схем поведінки, навіть якщо самі сновидці цього не помічають.

Процеси, що відбуваються в колективному несвідомому, стосуються не тільки відносин індивідуума у його родині чи ширшвй соціальнай групі, але й щодо людського співтовариства в цілому. Образи родичів, предків уві сні символізують дари чи втрати з того, що пропонує доля, причому особистий вибір робимо ми самі вже свідомо. Якщо ми його не здійснюємо, якщо не реагуємо на підказки снів і не намагаємося змінити у першу чергу свої власні стереотипи, то тоді доля позбавляє цієї можливості, ставлячи перед фактом, що досить часто буває зовсім не на нашу користь, так як тоді ситуація формується з  сюжету підсвідомості іншої людини.

Часто у формі таких образів виступають фантоми, привиди сімейних фактів, не визнаних предками через те, що вони приховували непрості, навіть важкі таємниці, що скриті за родовими міфами. Саме ці предки з'являються в образі померлих родичів, але це тема наступної статті: «Померлі - уві сні».

 

(Астропсихолог Дельфа)



Джерело: http://delfa9.at.ua/
Категорія: Мої статті | Додав: delfa9 (26.03.2013) | Автор: Астропсихолог Дельфа E W
Переглядів: 1828 | Теги: Бабуся, батько, мати, дідусь, брат, дядько, тітка, чоловік, сестра, дружина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Яндекс.Метрика